Bachovy květové esence

Komu pomáhají Bachovy esence?

Bachovy květové esence jsou vhodné pro všechny bez výjimky. To je velká výhoda oproti většině jiných léčebných metod. Bez obav je lze použít u dětí, těhotných, kojících maminek, u starých osob, ale i u zvířat. Nemají žádné vedlejší účinky. V Bachových esencích se snoubí šetrnost s vysokou účinností. Proto jsou mezi lidmi tak oblíbené.

Jak působí Bachovy kapky?

Bachovy květové esence působí především na emoce. Vyrovnává nejrůznější vypjaté stavy, harmonizují psychiku, zklidňují a pomáhají odstranit celou škálu nepříjemných emočních i psychosomatických stavů. Bachovy kapky jsou vybrány individuálně, jsou přesně cíleny tam, kde konkrétní člověk potřebuje pomoci.

S čím si dokáží Bachovy květové esence poradit?

Mám velmi dobré zkušenosti například s tím, jak Bachovy kapky pomáhají s panickými ataky, odstraňují obavy, úzkostné stavy.
Bachovy esence pomáhají při nespavosti, při stavech, kdy není možné vypnout koloběh mysli a zklidnit myšlenky a emoce, které se stále vracejí.
Bachovy esence se hodí při šoku, po prožití nepříjemných, až traumatizujících událostí.
Pomáhají ve stavech zoufalství, hlubokého zklamání, i smutku a kapitulaci.
Bachovy esence lze využít také při velkých životních změnách, které rozhoupají emoční rovnováhu, i když změny jsou pozitivní.
Esence pomáhají při žárlivosti, vzteku, hněvu, podrážděnosti.
Bachovy květové esence dokáží otevřít i novou životní etapu – mohou nám pomoci dostat se do svého středu a najít pro nás správnou cestu životem, pokud váháte, kudy se vydat, pomáhají i v období nejistoty a rozhodování.
Bachovy esence lze užívat i při vysoké únavě, přetížení, vyčerpání, při pocitu zodpovědnosti, který tíží.
Na fyzické úrovni lze účinek Bachových esenci vidět také. Se zklidněním psychiky dochází ke zlepšení mnohých neduhů na těle, které jsou psychosomatického původu. Může dojít ke zmírnění projevu také u chronických nemocí.

Jak Bachovy květové esence pomáhají dětem?

Bachovy květové esence se výtečně osvědčily u dětí, které:

 • mají nejrůznější strachy – a to jak z konkrétních věcí – strach z nemoci, strach o své blízké, strach ze smrti, tak i strachy neznámé – noční můry, strach ze tmy, nedůvodná panika atd.

 • jsou hyperaktivní, nesoustředěné, i s diagnózou ADHD.

 • zasněné, nepřítomné, jsou myslí jinde, ve snovém světě nebo v minulosti

 • smutné a melancholické, až apatické

 • unavené, bez vitality

 • dominantní, upovídané, stále na sebe poutající pozornost

 • netrpělivé a podrážděné

 • žárlivé, přepadá je vztek a agresivita

 • kritické vůči ostatním a netolerantní

 • často ukřivděné, mrzuté, vyčítavé, rezervované

 • mají problém přijmout změny (stěhování, změna školy, rozvod rodičů)

 • potřebují posílit sebevědomí

 • jsou k sobě příliš tvrdé, špatně se přizpůsobují

 • stydí se za sebe, za svůj vzhled


A kde se Bachovy květové esence vzaly?

Bachovy květové esence vynalezl Dr. Edward Bach. Byl to velmi úspěšný lékař, bakteriolog a homeopat. Lékařská studia absolvoval v roce 1912. Pracoval v Londýnské Homeopathic hospital jako patolog a bakteriolog.

Jako lékař byl ale nespokojen s tím, že se léčí jen nemoc a nikdo se nezabývá jejími příčinami. Dr. Bach zjistil, že zdraví závisí na našich emočních stavech a povaze našich myšlenek. Negativní myšlenky vyvolávají nemoc. Dr. Bach zkoumal, jak duševní a emoční stavy souvisí s naším zdravím. Přáním Dr. Bacha bylo vytvořit takový systém léčby, který by tyto souvislosti reflektoval.

Jeho výzkum byl podnícen také jeho osobní zkušeností s nemocí, a to s rakovinou. Dle lékařů měl zemřít záhy, protože jeho prognóza byla špatná. Dr. Bach žil ale ještě dalších 19 let. Právě během těchto let vytvořil systém léčení pomocí extraktů z rostlin a stromů, dnes známé jako Bachovy květové esence. Tyto esence zahrnují 38 léčivých extraktů z rostlin, které jemným, ale zároveň účinným způsobem dokáží harmonizovat celý organismus.